Thule Group już produkuje

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 16)

 

Thule Group – światowy producent m.in.: akcesoriów samochodowych, rowerowych i wózków dziecięcych – rozpoczął oficjalnie produkcję w Pile.  Jeszcze w tym roku w fabryce pracować ma 150 osób,   a szwedzki koncern – prócz dobrze znanych już produktów - zamierza uruchomić w niej produkcję nowego nowego modelu wózka dziecięcego, który będzie wytwarzany wyłącznie w pilskich zakładach.

REKLAMA

Fabryka Thule Group stanęła na terenach pilskiej Podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowy obiekt ma 13,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Do tej pory firma zatrudniła 70 pracowników, a przyjęcie kolejnych 30 osób planowane jest jeszcze w tym miesiącu. Rekrutacja prowadzona będzie jednak w dalszym ciągu i jeszcze w tym roku w fabryce pracować ma nawet 150 osób.

Pilski zakład Thule produkuje obecnie:  bagażniki rowerowe,  wózków oraz wielofunkcyjne przyczepy rowerowe,  a także walizki i torby. W ofercie znajdzie się także nowy, czterokołowy wózek dziecięcy, którego oficjalna premiera rynkowa zaplanowana jest na jesień 2018 roku. Właśnie ten produkt będzie produkowany wyłącznie w pilskiej fabryce.

– Przeszliśmy bardzo długą drogę, natomiast nie pojawiło się nic, co mogłoby spowolnić czy zatrzymać całą inwestycję. Mieliśmy szczegółowo przygotowane plany rozwoju zakładu. Dziś jestem szczęśliwy i mogę powiedzieć, że udało się je zrealizować w stu procentach – mówi Mateusz Matusiak, dyrektor pilskiego zakładu Thule.

I to nie ma być koniec, bo Thule Group zakłada systematyczny rozwój i rozbudowę powierzchni produkcyjnych. Jeśli te plany się powiodą   rozwój i z nadzieją spogląda w przyszłość, stąd dodatkowe, niezagospodarowane jeszcze 8 tys. metrów kwadratowych, których zakup nie był przypadkowy, w przyszłości one również zostaną wciągnięte w część użytkową. Dyrektor zakładu zapowiada, że w przyszłość chce zatrudnić w fabryce 150 pracowników fizycznych oraz 40 biurowych.  Na ten moment większość pracowników to mieszkańcy Piły i okolic. Menadżer Thule, Jeroen Bronnenberg, zapewnia, że zakład oferuje pracownikom stałe zatrudnienie, możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji a co za tym idzie szansę na zmianę stanowiska i awans. Docelowo zakład ma dawać możliwość zatrudnienia w przyszłości nawet 500 pracowników.

Przedstawiciele Thule Group powiedzieli także, dlaczego wybór władz koncernu padł na nasze miasto.

- Mamy około 20 lat doświadczenia w produkcji w Polsce i jesteśmy z tych doświadczeń bardzo zadowoleni. Dlatego poszukiwaliśmy nowej lokalizacji, nie dalej niż dwie godziny drogi od działających wcześniej zakładów w Hucie Szklanej, koło Krzyża Wielkopolskiego. Najlepszym miejscem okazała się Piła, największe miasto w regionie, dające większe możliwości rekrutacji pracowników. Duże znaczenie miała to, że władze miasta zainwestowały i tereny oferowane przez Piłę, były uzbrojone w niezbędną infrastrukturę, co pozwoliło nam szybko zrealizować inwestycję – podkreśla Jeroen Bronnenberg, menadżer Thule.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowksi; zdjęcia: Piotr Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki