Trzeci etap przebudowy Bydgoskiej jeszcze w tym roku?

Wniosek Piły o dofinansowanie trzeciego etapu przebudowy ulicy Bydgoskiej, został wpisany przez wojewodę wielkopolskiego, na listę zadań rekomendowanych, do finansowego wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeśli decyzję wojewody zaakceptuje rząd, to ta ważna dla miasta inwestycja, rozpocznie się jeszcze w tym roku.

REKLAMA

„Uprzejmie informuję, że zadanie pod tytułem trzeci etap przebudowy ulicy Bydgoskiej w mieście Piła, zostało ujęte na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych” - napisał wojewoda wielkopolski w piśmie, które prezydent Piotr Głowski zacytował otwierając konferencję prasową na ten ten temat. Prezydent Piły zastrzegł jednocześnie, że nie jest to decyzja ostateczna, bo musi ją jeszcze zatwierdzić premier.

Przypomnijmy zatem, że ostatni etap modernizacji Bydgoskiej miał się odbyć w ubiegłym roku, jednak premier Mateusz Morawiecki arbitralną decyzją, przeniósł bardzo dobrze oceniony wniosek Piły z listy zadań przeznaczonych do realizacji, na listę rezerwową. W listopadzie ubiegłego roku natomiast, zaproponowano władzom Piły, by w ciągu trzech dni przedstawiły pełną dokumentację inwestycji i rozpoczęły ją jeszcze w 2019 roku. Z przyczyn proceduralnych były to jednak terminy nierealne do wykonania i Miasto poprosiło o przeniesienie tego zadania do wykonania w roku bieżącym. Dlatego teraz P. Głowski zaapelował do pilskich parlamentarzystów, by pilski projekt nie został wykreślony z listy przygotowanej przez wojewodę wielkopolskiego.

- Zwracam się szczególnie do polityków Prawa i Sprawiedliwości żeby się tą sprawą zajmowali, by nie było znowu takiej sytuacji, że nasz dobrze przygotowany wniosek ponownie spadnie z pozycji gwarantującej finansowanie, na pozycję nie finansową. Liczymy, na dofinansowanie w wysokości nie mniejszej niż 50 procent kosztów inwestycji - zaapelował P. Głowski i zapewnił, że gmina znajdzie w budżecie pieniądze na wkład własny, niezbędny do sfinansowania zadania.

Jak przypomniał dyrektor Zakładu Dróg i Zieleni w Pile Miron Tadych, trzeci etap przebudowy Bydgoskiej kosztować ma około 6 000 000 złotych i objąć odcinek od ronda Władysława Bartoszewskiego, do skrzyżowania z aleją Powstańców Wielkopolskich. W ramach inwestycji od podstaw powstaną: nowa nawierzchnia jezdni, chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowie ulegnie również skrzyżowanie z ulicą Roosevelta, na którym powstaną pasy lewoskrętów, a ruchem kierować będzie sygnalizacja świetlna.


To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie:UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki