Trzy punkty Enei w meczu z Bydgoszczą

11.12.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #bydgoszcz   #sport   #siatkówka   #mecz   #enea ptps piła   #pałac bydgoszcz   #liga siatkówki kobiet

Enea PTPS Piła pokonała 3:1 KS PAŁAC Bydgoszcz w meczu dziewiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP meczu wybrano Agatę Babicz.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg i trudno było dopatrywać się w nim jakieś zdecydowanej przewagi, którejkolwiek z drużyn. Obie ekipy popełniły podobną ilość błędów i punktowały zagrywką, jednak elementem, który zrobił różnicę był blok. Cztery punktowe bloki postawione przez pilanki, okazały się „niuansami”, które pozwoliły gospodyniom wygrać na przewagi pierwszą odsłonę spotkania.

Równy przebieg miała także kolejna odsłona. W zespole KS Pałacu Bydgoszcz dobry okres gry notowały: Sandra Szczygioł i Natalia Misiuna, które ciągnęły swoją ekipę do zwycięstwa w secie.

Trzeci set ponownie przebiegał pod dyktando pilanek, które prowadziły już 5:0. Spora w tym zasługa skutecznych bloków, które przyniosły im trzy punkty i Dajany Bosković, która dołożyła swoje zarówno w ataku, jak i w bloku. Chwilowy przestój szybko zniwelował przewagę i postawił gospodynie w roli goniących wynik, z której wywiązały się dobrze. Celne ataki Agaty Babicz, stały się prawdziwym atutem zawodniczek Enei i pozwoliły im wygrać tę partię 25:21.

Ostatni set był dla bydgoszczanek prawdziwym nokautem. Cztery punktowe bloki pozwoliły na zbudowanie przewagi, a dobrze pracujący ten element w dalszej części partii zrobił różnicę. Dodatkowo zawodniczki Pałacu popełniały błędy, przez co niejako wyciągnęły rękę w stronę pilanek. Błąd w ataku Joanny Kuligowskiej zakończył spotkanie.

Nagroda MVP trafiła w ręce Agaty Babicz.

Enea PTPS Piła – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1
(27:25; 23:25; 25:21; 25:11)