Trzy punkty Enei w meczu z Bydgoszczą

Enea PTPS Piła pokonała 3:1 KS PAŁAC Bydgoszcz w meczu dziewiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP meczu wybrano Agatę Babicz.

REKLAMA

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg i trudno było dopatrywać się w nim jakieś zdecydowanej przewagi, którejkolwiek z drużyn. Obie ekipy popełniły podobną ilość błędów i punktowały zagrywką, jednak elementem, który zrobił różnicę był blok. Cztery punktowe bloki postawione przez pilanki, okazały się „niuansami”, które pozwoliły gospodyniom wygrać na przewagi pierwszą odsłonę spotkania.

Równy przebieg miała także kolejna odsłona. W zespole KS Pałacu Bydgoszcz dobry okres gry notowały: Sandra Szczygioł i Natalia Misiuna, które ciągnęły swoją ekipę do zwycięstwa w secie.

Trzeci set ponownie przebiegał pod dyktando pilanek, które prowadziły już 5:0. Spora w tym zasługa skutecznych bloków, które przyniosły im trzy punkty i Dajany Bosković, która dołożyła swoje zarówno w ataku, jak i w bloku. Chwilowy przestój szybko zniwelował przewagę i postawił gospodynie w roli goniących wynik, z której wywiązały się dobrze. Celne ataki Agaty Babicz, stały się prawdziwym atutem zawodniczek Enei i pozwoliły im wygrać tę partię 25:21.

Ostatni set był dla bydgoszczanek prawdziwym nokautem. Cztery punktowe bloki pozwoliły na zbudowanie przewagi, a dobrze pracujący ten element w dalszej części partii zrobił różnicę. Dodatkowo zawodniczki Pałacu popełniały błędy, przez co niejako wyciągnęły rękę w stronę pilanek. Błąd w ataku Joanny Kuligowskiej zakończył spotkanie.
 
Nagroda MVP trafiła w ręce Agaty Babicz.

Enea PTPS Piła – KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1
(27:25; 23:25; 25:21; 25:11)
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, Enea PTP Piła; zdjęcie: Enea PTPS Piła

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki