Ukradli, "fanty" zgubili i tak posiedzą

Dwóch mieszkańców Piły  podejrzanych o kradzież farby zgromadzonej przed klatką schodową budynku przy ulicy Kosocińskiego, zatrzymali dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

REKLAMA

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile trafiła informacja, że nieznani sprawcy ukradli farbę przeznaczoną na remont jednego z budynków przy ulicy Kusocińskiego. Firma wykonująca zlecone usługi oszacowała straty na kwotę blisko 1000 złotych.

- Policjanci z pilskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców kradzieży. Po przeanalizowaniu zebranych materiałów i rozpytaniu świadków, dzielnicowi ustalili, że farbę ukradło dwóch mężczyzn, którzy mieszkają właśnie na tym osiedlu, gdzie doszło do kradzieży. Miejsce pobytu podejrzanych ustalili dzielnicowi – informuje Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

W efekcie policjanci zapukali do jednego z mieszkań przy ulicy Kusocińskiego w Pile, jednak nikt nie otworzył. Funkcjonariusze postanowili zaczekać i po kilkudziesięciu minutach sprawcy kradzieży farby byli już w ich rękach.

- Zatrzymani zeznali, że wracając z imprezy do domu znajomego zauważyli pojemniki z farbą, które stały przed klatką schodową. Postanowili zabrać i sprzedać zgromadzone materiały. Oświadczyli jednocześnie, że tego dnia wypili zdecydowanie za dużo alkoholu i nie wiedzą, co się stało z  z farbą – relacjonuje Ż. Kowlaska.

Za kradzież mienia wartości 1000 złotych mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: PP24.info.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki