W Pile zagrają gwiazdy jazzu /AKTUALIZACJA/

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 1)

 

„Mazzolleum”, to tytuł koncertu jazzowego, który mistrzowie tego gatunku, zagrają na rzecz pilskiego hospicjum. Na scenie Sali Miejskiej w Inwest-Parku, zagrają między innymi: Jerzy Mazzoll, czy Milo Kurtis. Jako support wystąpi „Krew”, czyli  legenda pilskiej sceny alternatywnej. Koncert, którego organizatorem jest regionalne Centrum Kultury, odbędzie się jutro o godzinie 18.00. Więcej informacji poniżej i na plakacie w galerii zdjęć.

REKLAMA

Koncert powinien być nie lada gratką dla miłośników jazzu i muzyki alternatywnej. Do Piły przyjedzie bowiem prawdziwa gwiazda tego gatunku, czyli Jerzy Mazzoll (dawniej Mazolewski), polski klarnecista, wokalista i kompozytor yassowy. Muzyk związany z klubem Mózg w Bydgoszczy i  trójmiejską sceną yassową.

Mazzollowi towarzyszyć będzie inna gwiazda polskiej sceny awangardowej, jazzowej i rockowej. Milo Kurtis  – bo o  nim mowa – to przecież współtwórca takich legendarnych kapel jak: Osjan, Maanam i VooVoo.

Skład Mazzollem to: Jerzy Mazzoll (klarnet), Milo Kurtis (klarnety, perkusjonalia), Adeb Chamuon (perkusjonalia) i  Michał Szturomski (elektronika).


 

Przyjemność z uczestnictwa w koncercie będą mieli także wielbiciele pilskiej sceny muzyki alternatywnej. Jako support wystąpi bowiem legendarny zespół „Krew”, który w 1986 roku współtworzyli grający w zespole „Ręce Do Góry” pilanie (wówczas studenci poznańskich uczelni): Remigiusz Cholewicki (perkusja), Artur Stanielewicz (gitara) i Łukasz Czarny ( gitara basowa).  W tamtym czasie skład „Krwi” uzupełniali: Małgorzata Kurlus (organy) i Ryszard Gromadzki (śpiew).   Po ukończeniu studiów przez muzyków zespół został rozwiązany, jednak po  30 latach pilscy członkowie reaktywowali „Krew” i zaprosili do współpracy Beatę Kubiak (śpiew), z która grali w grupie „Ręce Do Góry”.

 


Trzecim zespołem, który 11 maja będzie można usłyszeć w Sali Miejskiej Inwest-Parku”, będzie Trio Yatera w składzie: Alex Clov (saksofon), Liliana Zieniawa (perkusja) i Piotr Wojnarowski (kontrabas).

Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz pilskiego hospicjum. Polecamy gorąco!

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Maciej Grzywaczewski; video: Youtube

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki