Wakacyjna edukacja dźwiękiem i kolorem

„Wakacyjna Akademia Sztuki – Dziecko Potrafi”, to projekt edukacyjny podczas którego, wykorzystujący do nauki dźwięki i kolory. W Pile podczas zajęć Wakacyjnej Akademii Sztuki, dzieci poznają historię Polski z banknotów NBP  oraz w sposób przyjazny – jak podkreslają organizatorzy - nauczą się rozpoznawać zagrożenia drogowe.

- Nasze  doświadczenie skutkuje z pewnością tym, że poprzez artystyczną zabawę dziecko wchłania ważne regułki związane z bezpieczeństwem, w sposób niezauważalny. Pozwalają one dzieciom unikać niebezpieczeństw, w sposób naturalny, bo same te zdarzenia stworzyły w świecie iluzji - podkreślają organizatorzy.

Zajęcia „Wakacyjnej Akademii Sztuki - Dziecko Potrafi” odbędą się 18 lipca na placu Konstytucji 3 Maja, w godzinach od 11.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie, który publikujemy w galerii.

Źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: Marika Naskręt