Ważna inwestycja w przyszłość najmłodszych pilan

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

Trzy kolejne lata obowiązywać będzie umowa, na podstawie której firma SAF-HOLLAND  Polska, będzie w pilskiej Szkole Podstawowej nr 2, patronem klasy z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego . Dzięki temu dzieci - które w klasach I-III języka naszych sąsiadów uczyły się na dwóch lekcjach tygodniowo - teraz  na takie zajęcia będą uczęszczać cztery razy w tygodniu. Porozumienie w sprawie patronatu podpisali: dyrektor zarządzający dla SAF- HOLLAND  Polska Piotr Bogdański i Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

REKLAMA

-  Chcemy, żeby dzieci już od najmłodszych lat miały wsparcie i możliwość rozwoju w nauczaniu języków obcych, bo bliska jest nam koncepcja rozwoju przyszłych kadr pracowniczych. Jesteśmy firmą z kapitałem zagranicznym niemieckim i dlatego patronat nad klasą z nauką rozszerzonego języka niemieckiego. Nasze wsparcie – z którego bardzo się cieszymy – polegało i będzie polegać na dostarczaniu pomocy naukowych i dydaktycznych oraz urządzeń multimedialnych, by dzieci mogły korzystać z najnowocześniejszych metod nauczania języków. Przybliżamy również kulturę i historię Niemiec – zadeklarował Piotr Bogdański, dyrektor zarządzający dla  SAF – HOLLAND Polska.

Przypomnijmy więc, że przez pierwsze trzy lata obowiązywania umowy dzieci, z obecnej klasy IVB – prócz zajęć lekcyjnych – uczestniczyły w spektaklach teatralnych, wycieczkach (w tym do Berlina), czy tematycznych lekcjach języka niemieckiego z przedszkolakami i licealistami. Przy okazji zakończenia roku szkolnego oraz podczas Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia natomiast, uczniowie otrzymywali od patronackiej firmy upominki.

- Znajomość języków obcych jest kluczowa w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko się zmienia się bardzo dynamicznie. Dlatego tak ważne jest, by dzieci miały możliwość budowania bazy językowej od najmłodszych lat, bo później - w szkole średniej i podczas studiów - nauka języków łatwiej przychodzi. I dlatego kompleksowy program nauki, wprowadziliśmy nie tylko w szkołach, ale także w przedszkolach – stwierdził prezydent Piły Piotr Głowski, dziękując P. Bogdańskiemu, za wsparcie jakiego SAF – HOLLAND Polska, udziela gminie w realizacji tego projektu. Prezydent podkreślił jednocześnie, że mimo konieczności wprowadzenia oszczędności, to nie dotkną one projektów edukacyjnych, w tym także związanych z nauczaniem języków obcych.

Projekt rozszerzonej nauki języków obcych, a także zaangażowanie w ten proces prywatnych firm, chwalą specjaliści, czyli nauczyciele języków obcych.

- W naszych czasach bardzo ważna jest wielojęzyczność, a dzięki temu projektowi uczniowie klas patronackich mają szansę takie umiejętności zdobyć. Ważne jest również to, że nauka odbywa się przy pomocy nowoczesnych metod, co umożliwia dostarczenie przez patrona innowacyjnych pomocy dydaktycznych i urządzeń multimedialnych. Dzięki temu oraz rozszerzonej liczbie godzin dzieci osłuchują się z językiem, bawią się nim i co więcej - nie boją się go używać, z powodu popełnienia ewentualnych błędów.  To bardzo istotne, bo w dorosłym wieku ten lęk sprawia dużo trudności i ograniczeń – uważa Kama Frąckowska-Pilarska, prezes pilskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego i jedna z inicjatorek programu rozszerzonej nauki języków obcych w pilskich szkołach podstawowych.

- Przede wszystkim dzieci uczą się dwóch języków obcych: anielskiego i niemieckiego. W klasach pierwszej i drugiej były to dwie godziny nauki tygodniowo. Od klasy czwartej do szóstej są to cztery godziny nauki tygodniowo,  a w klasach siódmej i ósmej będzie to pięć godzin nauki w tygodniu (Przypomnijmy, że według podstawy programowej MEN, nauka języka niemieckiego w szkołach podstawowych obowiązuje tylko w klasach VII i VIII). Już mogę powiedzieć, że widzę duże postępy i dużą śmiałość w prowadzeniu przez dzieci konwersacji na podstawowym poziomie. Uczniowie świetnie sobie również radzą z ćwiczeniami ze słuchu, znają kilkanaście piosenek w oryginalnym języku i jak byliśmy na zorganizowanej przez patrona wycieczce w Berlinie, bardzo dobrze sobie poradziły chociażby podczas zakupów – wylicza germanistka Agnieszka Płóciennik, która jako nauczyciel, od trzech lat korzysta z możliwości, jakie stwarza umowa patronacka z firmą SAF-HOLLAND Polska.

Przypomnimy zatem, że wspomniany wyżej program kończy egzamin „Deutsches Sprachdiplom”, a uzyskany dyplom jest uznawany za wystarczający dowód posiadanych umiejętności językowych na poziomie A2/B1. Dodajmy także, iż egzamin na poziomie o stopień wyższym, upoważnia  do podjęcia studiów w krajach niemieckojęzycznych oraz stanowi dodatkowy atut na rynku pracy.  


To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl; zdjęcia: UM Piły /Bartosz Mirowski/

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki