Wirtualne spotkanie polskich i niemieckich samorządowców

W spotkaniu Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej wziął udział prezydent Piły Piotr Głowski. W dyskusji na tematy "Zielonej Rewitalizacji Miast" i "Wielokulturowości" udział wzięło 50 uczestników z Polski i Niemiec, w tym także przedstawicie: Ambasady RFN, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt.

REKLAMA


W drugiej części spotkania członkowie dyskutowali między innymi na temat tworz4enia w niektórych polskich gminach tzw. .”stref wolnych od LGBT”. Wszyscy uczestnicy debaty  uznali,  że strefy te stanowią nie tylko niewłaściwy sygnał i wykraczają poza kompetencje władz lokalnych i regionalnych, ale są także niezgodne prawami człowieka i podstawowymi wartościami europejskimi. Uczestnicy stwierdzili, że jakakolwiek dyskryminacja – czy to ze względu na kolor skóry, pochodzenie, płeć, seksualność czy też niepełnosprawność lub status społeczny – nie może być akceptowana. Dyskusja skończyła się wezwaniem do akceptowania różnorodności, tolerancji oraz wspierania osób wykluczonych np. ze względu na choroby czy niepełnosprawność.

 - Jako samorządy jesteśmy dla wszystkich obywateli i angażujemy się w dobro wszystkich mieszkańców. Wyłączenie jest co do zasady sprzeczne z naszym wspólnym rozumieniem dobrej polityki lokalnej - podsumował dyskusję starosta Powiatu Dachau Stefan Löwl, który wraz z prezydentem Piły Piotrem Głowskim, współprzewodniczył spotkaniu Polsko-Niemieckiej Grupy Roboczej.

Podczas późniejszej wymiany poglądów na temat skutków pandemii COVID, przedstawiciele Polski i Niemiec podkreślili, że to władze lokalne mają do odegrania zasadniczą rolę ze względu na bliskość relacji z obywatelami.

- Pandemia COVID ma wielki i długotrwały wpływ na nasze życie, powinniśmy starać się wspólnie radzić sobie z jej skutkami gospodarczymi i społecznymi – podkreślił prezydent P. Głowski.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: UM Piły; zdjęcie: pila.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki