WOŚP. Wylicytuj rejs z kapitanem P. Głowskim

05.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #wośp   #licytacja   #rejs   #morze   #gdańsk   #hel   #piotr głowski   

Prezydent Piły, który do tej pory na rzecz WOŚP „sprzedawał” jeden dzień swojej pracy, tym razem proponuje chętnym wylicytowanie morskiego rejsu z kapitanem Piotrem Głowskim. Licytacja za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro, rozpocznie się w niedzielę 7 stycznia o godzinie 12.00 i potrwa do 21 stycznia bieżącego roku. 

Oferta prezydenta Piły przedstawia się następująco. Kapitan Piotr Głowski, wraz z żoną Magdaleną zabierze cztery osoby na wielką morską wyprawę, podczas której zarazi was pasją do żeglowania oraz morza i nawet z przysłowiowego „szczura lądowego” w ciągu dwóch dni zrobi prawdziwego  „wilka morskiego.”

- Myślę, że jest to ciekawa propozycja dla czteroosobowej rodziny lub na przykład dwóch par – powiedział podczas konferencji prasowej Piotr Głowski zdradzając jednocześnie kolejne punkty programu dwudniowego rejsu.

Wyprawa rozpocznie się w centrum Gdańska, gdzie zwycięzcy licytacji zostaną  przyjęci do załogi jednego z nielicznych polskich, drewnianych żaglowców. W trakcie rejsu kapitan Piotr Głowski zadba o  przeszkolenie załogantów, a trasa morskiej podróży obejmuje między innymi: najciekawsze zakamarki portu gdańskiego, salut na Westerplatte, czy rezydencję Prezydenta RP w Juracie.

- W trakcie rejsu zwycięzcy licytacji poznają tajniki żeglowania, będziemy śpiewać szanty. Na obiad zawiniemy do Helu, gdzie w najlepszej na wybrzeżu tawernie rybnej zjemy obiad, po którym odwiedzimy zaprzyjaźnione foki. Zachód słońca zobaczymy na morzu, a wieczorny, oświetlony Gdańsk od strony wody pozostanie w pamięci na zawsze. O miłe spędzenie czasu na morzu oraz wikt zadba moja żona Magdalena. W porcie natomiast czekać będzie zabytkowy Jaguar z kierowcą, który zawiezie załogantów na nocleg do Sopotu, do położonego tuż przy plaży i Grand Hotelu prywatnego apartamentu. Poranek z kawą w ręku na plaży to przeżycie bezcenne – relacjonował Piotr Głowski.

Prezydent zaznaczył, że termin wyprawy zostanie ustalony ze zwycięzcami licytacji i dostosowany do ich potrzeb.

- Doświadczenie żeglarskie nie jest potrzebne i wymagane – jeszcze raz podkreślił pomysłodawca i organizator wyprawy.

Przypomnijmy, że do tej pory prezydent Piły – w ramach projektu „Zatrudnij prezydenta” kilkukrotnie sprzedawał na licytacji jeden dzień swojej pracy. Dzięki temu konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zasilone kwotą 24 770 złotych.

To może Cię także zainteresować:
WOŚP: Rejs z prezydentem Głowskim
Zabytkowe organy będą wyremontowane!
WOŚP: Stokłosa zatrudnił Komarowskiego

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcia: archiwum Piotr Głowskiego i Kamera - Fokarium w Helu