Wpadł handlarz nielegalnym tytoniem

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 3)

 

800 kilogramów liści tytoniu, kilkanaście kilogramów tytoniowej krajanki oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. 38-letni właściciel nielegalnego tytoniu był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe.

REKLAMA

- Policjanci z Wydziałów do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Poznania i Piły zatrzymanym mężczyzną interesowali się od pewnego czasu. 9 listopada podczas wspólnych działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli na terenie Poznania samochód, którym kierował mieszkaniec powiatu pilskiego. Podczas kontroli pojazdu śledczy ujawnili 42 kartony z liśćmi tytoniu bez polskich znaków akcyzy o łącznej wadze blisko 800 kg – informuje podkom. Żaneta Kowalska, z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Dodatkowo, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci odkryli kilkanaście kilogramów krajanki tytoniowej oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy, a także kilkaset opakowań do pakowania papierosów. Straty skarbu państwa z tytułu nie zapłaconych podatków oszacowano na około 400 000  złotych.

- Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny. Mieszkaniec powiatu pilskiego był dodatkowo poszukiwany do odbycia kary w  areszcie śledczym za popełnione wcześniej przestępstwo narkotykowe - kończy Ż. Kowalska.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowksi; zdjęcia: Komenda Powiatowa Policji w Pile

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki