Wybory: Idź wcześniej, weź maskę, zagłosuj

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory Prezydenta RP. W lokalach wyborczych – które otwarte będą od godziny 7.00 do 21.00 – będą obowiązywały rygory reżimu sanitarnego. Dlatego każdy wyborca musi przed wejściem do lokalu zasłonić usta i nos. Dobrze będzie również, zabrać ze sobą jednorazowe rękawiczki i długopis. Więcej informacji poniżej.

REKLAMA

Reguły zachowania zasad bezpieczeństwa podczas głosowania określa rozporządzenie Ministra Zdrowia.  Zawarte w nim obostrzenia i zalecenia dotyczą zarówno głosujących obywateli, jak i członków komisji wyborczych.

Co musi wiedzieć wyborca?

- W lokalu wyborczym będzie mogła przebywać 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Dlatego warto być przygotowanym na możliwość tworzenia się przed lokalami kolejek i być zabezpieczonym przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi (zabrać ze sobą parasol, wodę w butelce).

- Z powodu możliwości tworzenia się kolejek, sugerujemy jak najwcześniejsze pójście do lokali wyborczych.

- Podczas głosowania obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk.  W każdym lokalu wyborczym będzie dostępny płyn do dezynfekcji. Warto jednak mieć ze sobą jednorazowe rękawiczki, które należy założyć przed wejściem do lokalu wyborczego.

- Ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych (przyspieszy głosowanie) warto również zabrać ze sobą własny długopis.

- Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7.00 do 21.00. Jeśli wyborca zgłosi się przed zakończeniem głosowania (21.00), a przed lokalem będzie stała kolejka,  komisja wyborcza musi umożliwić mu oddanie głosu.  

- Lokale wyborcze muszą być co godzinę wietrzone przez czas 10 minut. Nie rzadziej niż co 2, 5 godziny w lokalach wyborczych muszą zostać zdezynfekowane:   klamki, urny wyborcze, blaty stołów, uchwyty, włączniki światła. Wietrzenie i dezynfekcja nie będzie przerywać głosowania.

- Członkowie komisji wyposażeni będą w jednorazowe rękawiczki, maseczki oraz przyłbice.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PKW; zdjęcie: PKW

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki