Wygrały, ale obowiązku nie wykonały

18.12.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #liga siatkówki kobiet   #enea ptps piła   #legionovia legionowo   #mecz

„Trzy punkty z Legionovią to obowiązek” - można było przeczytać przed weekendem na oficalnej stronie Enei PTPS Piła. Pilanki wygrały wprawdzie w Legionowie mecz 10. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, ale 3 do 2, czyli zdobyły o 1 punkt mniej niż zapowiadano.

Pilanki były zdecydowanie lepsze w pierwszej i drugiej partii, po których prowadziły już 2:0. Procentowały dobra zagrywka i atak oraz o połowę mniejsza liczba własnych błędów niż u rywalek. Trzecia partia była wyrównana, a wygrała ją Legionovia 25:23.  W czwartym secie pilanki prowadziły już 8:1 i później 19:11, lecz z niezrozumiałych przyczyn pozwoliły gospodyniom najpierw wyrównać (20:20), a następnie przegrały seta 23:25.

Na szczęście w piątym, decydującym secie Enea PTPS była wyraźnie lepsza i wygrała go 15:7, a cały mecz 3:2.

Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 2:3
(14:25; 14:25; 25:23; 25:23; 7:15)

MVP: Agata Babicz