Wyjazdowa przegrana PTPS-u

W niedzielne popołudnie siatkarki Enea PTPS Piła rozegrały spotkanie ligowe w Łodzi, gdzie rywalem był zespół Grot Budowlanych. Pilanki nie dały rady faworyzowanym przeciwniczkom i uległy gospodyniom 3:1.

Jeszcze przed meczem było wiadomo, że wyjazd do Łodzi będzie niezwykle ciężkim sprawdzianem dla siatkarek z Piły. Budowlane w tym sezonie przegrały tylko raz we własnej hali. Było to w pojedynku z Pałacem Bydgoszcz. Drugiej domowej porażki nie miały w planach, więc w rywalizacji z PTPS-em były skupione i zmobilizowane, by zwyciężyć. Zawodniczki Mirosława Zawieracza natomiast chciały powtórzyć świetny wynik z poprzedniej wizyty w Łodzi w tym sezonie, kiedy pokonały Mistrzynie Polski – ŁKS.

Już pierwszy set pokazał, że łodzianki są zdecydowanym faworytem tego spotkania. Bardzo dobra gra zagrywką, gdzie brylowały Julia Nowicka, Jaroslava Pencova oraz Anastasiya Kraiduba skutecznie odrzuciła od siatki przyjezdne, co praktycznie uniemożliwiło postawienie się Budowlanym. Do tego należy doliczyć świetną grę w ataku łódzkiej atakującej i mamy jasny obraz tego, co działo się w premierowej partii. Ostatnia piłka w tym secie należała do najskuteczniejszej siatkarki trenera Błażeja Krzyształowicza - Kraiduby i to gospodynie zwyciężyły 25:11.

W drugim secie pilanki chciały za wszelką cenę wrócić do meczu. Od początku toczyły wyrównaną walkę z Budowlanymi. Skutecznie atakowała Żaneta Baran, a dobrą grą w bloku popisywała się Paula Słonecka. Swoje dorzuciła Magdalena Saad, która kolejny raz miała wysoki procent w przyjęciu. Set zakończył się po błędzie dotknięcia siatki przez miejscowe i PTPS zwyciężył 20:25. Wynik meczu 1:1.

Trzeci set, to znów zdecydowana przewaga Budowlanych, które kroczyły pewnie po wygraną. Punktowe bloki Jaroslavy Pencovej, dobre ataki Kraiduby oraz Anny Bączyńskiej, a także mądre rozegranie Julii Nowickiej pozwoliły miejscowym wypracować bezpieczną przewagę, której nie oddały do końca seta. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:15.

Czwarty set zaczął się od wyrównanej gry obu zespołów. Taka sytuacja trwała do połowy seta. W drugiej części Budowlane odskoczyły pilankom i już nie pozwoliły się dogonić. Ostatnia piłka należała oczywiście do Anastasiyj Kraiduby. Wynik 25:17 i 3:1 w całym spotkaniu.

Pilanki przed wyjazdem do Łodzi, po cichu liczyły na powtórkę z meczu z ŁKS-em. Nie udało się i to wicemistrzynie Polski okazały się lepsze. Czasu na rozpamiętywanie nie ma jednak za wiele, ponieważ już w najbliższy piątek PTPS zagra przed własną publicznością. Rywalem będzie ekipa DPD Legionovii Legionowo.

Grot Budowlani Łódź – Enea PTPS Piła 3:1 (25:11, 20:25, 25:15, 25:17)

MVP: Julia Nowicka

Budowlani: Kraiduba 28 pkt, Leys 16, Pencova 15, Bączyńska 12, Śmieszek 4, Nowicka 2, Twardowska 1 oraz Stenzel (libero), Bałdyga

PTPS: Słonecka 14 pkt, Baran 10, Urban 9, Bednarek 6, Ponikowska 4, Kucharska 3, Gawlak 2 oraz Saad (libero), Hnatyszyn, Szubert