Złapali włamywaczy i odzyskali mienie

03.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #powiat pilski   #policja   #przestępstwo   #włamanie   #łobżenica   

Trzech mężczyzn, którzy włamali się do domku jednorodzinnego i garażu zatrzymali policjanci z łobżenickiego Posterunku Policji. Do zdarzenia doszło w grudniu  na terenie Łobżenicy.

Włamywacze nie wykazali się finezją.  Po prostu wybili szybę w oknie tarasowym i dostali się do wnętrza domu, z którego ukradli różnego rodzaju sprzęt turystyczny, RTV oraz elektronarzędzia. Następnym celem przestępców był garaż. Tym razem łupem włamywaczy padły akcesoria samochodowe. Pokrzywdzeni oszacowali łącznie straty na kwotę blisko 10 tys. złotych. Poszukiwaniem amatorów cudzego mienia zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy oraz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

- Po analizie materiału dowodowego i krótkich poszukiwaniach, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn na terenie powiatu pilskiego. Sprawcy przyznali się do popełnionych czynów. Śledczy odzyskali również znaczną część skradzionego mienia, które ukryte było w opuszczonym budynku na terenie gminy Łobżenica oraz w domu jednego ze sprawców. Teraz trzej mieszkańcy powiatu pilskiego w wieku od 18 do 26 lat, odpowiedzą  za swoje  czyny przed Sądem. Grozi im nawet 10 lat więzienia – informuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy KPP w Pile.
 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Piotr Gadzinowski; zdjęcie: KPP w Pile