Z "Kompasem" do lepszej przyszłości

Projekt „KOMPAS – kompetencje i pasja”, opracowany w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pile, znalazł się na liście projektów wybranych do dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którą ogłosił Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu.
 

REKLAMA

Projekt będzie realizowany na bazie Klubu Integracji Społecznej, funkcjonującego w strukturze MOPS. Działaniami projektowymi zostanie objętych 190 osób bezrobotnych, spełniających kryteria do korzystania z pomocy społecznej oraz ich rodziny.  Celem przedsięwzięcia jest dostosowanie kompetencji klientów pomocy społecznej do potrzeb rynku pracy oraz integracja społeczna i aktywizacja zawodowa osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu planuje się przeprowadzenie kompleksowego wsparcia, w tym:

- poradnictwo psychologiczne, pedagogiczne, prawne;
- wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, terapeuty uzależnień
-  realizacja Programu Aktywizacja i Integracja w oparciu o porozumienie zawarte z PUP w Pile
- działania o charakterze edukacyjnym
- imprezy integracyjne, edukacyjne i kulturalne.

Projekt będzie realizowany w latach 2017-19, jego całkowita wartość to ponad 1 600 000 złotych. Wnioskowana wysokość dofinansowania ze środków UE blisko  1 400 000 złotych.
 

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, UM Piły, zdjęcie: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki