Z myślą o rozwoju gospodarczym

Powstaje strefa przemysłowa w rejonie ulic Krzywej i Długosza. Oprócz przygotowania projektów, prowadzone są także prace porządkowe związane z nieruchomościami. Efektem tego jest podpisany akt notarialny z Zakładami Graficznymi. Ruch ten pozwoli Gminie Piła na dalsze inwestycje.

REKLAMA

Akt notarialny pomiędzy Gminą Piła a Zakładami Graficznymi w Pile sp. z o.o., dotyczy przyznania nieruchomości zamiennej w ramach odszkodowania za działki przejęte przez Miasto, na których powstanie nowa droga gminna. Jest ona  niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania istniejących tam przedsiębiorstw oraz rozwoju nowej strefy przemysłowej.

Nieruchomości będące przedmiotem zamiany położone są w Pile w rejonie ulic Długosza i Krzywej. Proces zamiany odbywał się wieloetapowo: w procedurze administracyjnej przejęcia gruntów z mocy prawa i w klasycznej procedurze umowy cywilno-prawnej. Wykorzystanie i przeprowadzenie podziałów geodezyjnych dotyczyło obu stron postępowania, a  dzięki decyzjom wydanym przez Prezydenta Miasta Piły, Gmina uniknie wysokich opłat z tytułu użytkowania wieczystego należnych Skarbowi Państwa.
W wyniku dokonania zamiany nieruchomości Spółka zobowiązana była do dokonania dopłaty w kwocie 9 149,97 zł brutto na rzecz Gminy Piła.

- Za kilka lat ta część miasta będzie wyglądała tak, jak dzisiaj wygląda rejon położony między ulicami Wawelską i Młodych. Wszyscy już wiedzą bowiem, że Piła jest dobrym i przyjaznym miejscem dla rozwoju biznesu i przedsiębiorczości - komentował prezydent Piły Piotr Głowski.  

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcie: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki