Za miesiąc rocznica odzyskania niepodległości

10.10.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#piła   #rocznica   #obchody   #święto niepodległości   #powstanie wielkopolskie   

W tym roku przypada 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W Pile tegoroczne obchody organizowane przez miasto zapowiadają się bardzo okazale, ale mają być tylko wstępem, do wydarzeń, które nastąpią w przyszłym roku – w setną rocznicę odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

- Chcielibyśmy zaprosić już dzisiaj wszystkich mieszkańców Piły do udziału w miejskich obchodach odzyskania przez państwo polskie niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego – zaprasza prezydent Piły Piotr Głowski.

Uroczystości rozpoczną się 10 listopada w kościele  Świętej Rodziny, wspólnym śpiewaniem podczas uroczystego koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu  Poznańskich Słowików.

11 listopada o godzinie 12.00 rozpocznie sie niepodległościowa, nadzwyczajna sesja Rady Miasta Piły, około godziny 13 wystartuje „Bieg Niepodległości”, a o 15.00 na placu Zwycięstwa odbędzie się msza polowa w intencji ojczyzny. Do dyspozycji wiernych będzie specjalny namiot i miejsca siedzące. Po zakończeniu mszy, około godziny 16.30 rozpoczną się oficjalne miejskie uroczystości 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rocznicowe miejskie obchody z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i wybuchu Powstania Wielkopolskiego, będą kontynuowane w kolejnych dniach listopada i grudnia. Ich  program zapowiada się bardzo atrakcyjnie i jest w tej chwili uzgadniany i dopinany. Szczegółów dowiemy się 11 listopada podczas zapowiedzianej już nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Piły. Jak zapowiedział prezydent Głowski będą one wstępem, do wydarzeń w przyszłym roku, kiedy obchodzić będziemy okrągłą, setna rocznicę niepodległości ojczyzny. 

To może Cię także zainteresować:
Pieniądze na bezpłatne porady prawne
13,6 litrów krwi od Tarpilu
Enea z PTPS-em na kolejny rok

red. | źródło: Pioytr Gadzinowski; zdjęcie: parfia Świętej Rodziny