Zdobyli uprawnienia do prowadzenia pojazdów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 30)

 

Dzisiaj w miasteczku ruchu drogowego, 22 uczniów Szkoły Podstawowej nr 11, odebrało Karty Rowerowe. Dodatkowo każdy z młodych kierowców otrzymał od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego kamizelkę odblaskową, tak aby w czasie jazdy na rowerze był dobrze widoczny dla innych użytkowników dróg.
 

REKLAMA

Karty Rowerowe uczniom klasy 5B ze Szkoły Podstawowej nr 11, wręczył dzieciom Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile. To pilska SM prowadzi bowiem kursy dla dzieci, a następnie przeprowadza konieczne egzaminy. I jak zaznaczają strażnicy wcale nie są one formalnością.

- Od kwietnia do czerwca przeegzaminowaliśmy 450 dzieci, spośród których ok. 100 będzie musiało zdać poprawkę. Dzieci muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzieć w co zgodnie z przepisami musi być wyposażony rower oraz zaliczyć test z techniki jazdy rowerem – relacjonuje specjalista SM w Pile Sebastian Krzoska, który prowadzi zajęcia i przeprowadza egzaminy na Kartę Rowerową. Wraz z nim w szkoleniu młodych rowerzystów uczestniczą: młodsza strażniczka Weronika Majcher oraz aplikantki SM Iwona Kuncewicz i Anna Rzyduch.

Dodajmy, że w zajęciach w pilskim miasteczku uczestniczą nie tylko dzieci z pilskich szkół. Nasi strażnicy szkoli między innymi uczniów ze szkół m. in. w: Łobżenicy, Wysokiej, Ujściu oraz Sypniewa (powiat złotowski) i Kuźnicy Czarnkowskiej (powiat czarnkowsko-trzcianecki).

Ponadto pilscy strażnicy przeprowadzili w miejskich szkołach 600 godzin zajęć dydaktycznych, podczas których 1000 dzieci nauczyło się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, zdjęcia: P. Gadzinowski

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki