Żłobek, przedszkola i szkoły będą gotowe 25 maja

W pilskim żłobku oraz w przedszkolach i w szkołach podstawowych, trwają ostatnie przygotowania do wznowienia działalności w poniedziałek 25 maja. Jak zapowiada prezydent Piły Piotr Głowski, w przygotowaniu jest film instruktażowy o procedurach jakie w czasie pandemii, obowiązywać będą w miejskich placówkach oświatowych. Niemniej władze miasta czekają na odpowiedź wojewody w sprawie przeprowadzenia testów u nauczycieli, wychowawców i innych pracowników oświaty, którzy za kilka dni mają podjąć opiekę nad najmłodszymi pilanami.


REKLAMA

– Nie mamy jeszcze tej odpowiedzi, ale niezależnie od tego prowadzimy przygotowania żeby żłobek, przedszkola i szkoły dla dzieci klas 1 – 3, mogły uruchomić swoją działalność w najbliższy poniedziałek 25 maja – deklaruje prezydent Piły Piotr Głowski i zapowiada jednocześnie przygotowanie przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu krótkiego filmu instruktażowego na temat procedur jakie z powodu epidemii koronawirusa, obowiązywać będą w żłobku oraz w przedszkolach i szkołach podstawowych.

- Będziemy chcieli Państwu pokazać, jak będzie wyglądał proces przyjmowania i odbierania dzieci z przedszkola, a także jak będą wyglądały przedszkola wewnątrz i jak pobyt dzieci będzie w nich przebiegał. Podobne zasady będą obowiązywały klasy 1-3 w naszych szkołach. Dla nich chcemy zorganizować pomoc tak, by mogli funkcjonować normalnie. Zgłoszeń mamy niewiele, bo tylko około 7 procent rodziców w skali miasta, zdecydowało się posłać dzieci do szkoły.  Biorąc pod uwagę niewielką liczbę dzieci, mam nadzieję, że wszystkie nasze standardy działania będą chroniły je przed chorobą – mówi P. Głowski w materiale filmowym opublikowanym na stronie pila.pl

Prezydent Piły informuje ponadto o przygotowaniach szkól podstawowych do prowadzenia konsultacji z uczniami przygotowującymi się do egzaminu ósmoklasisty.

- To ważny moment dla młodzieży. Dla tych osób również od poniedziałku 25 maja, zostaną uruchomione osobiste konsultacje z nauczycielami języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Wszystkich uczniów, którzy chcieliby skorzystać z takiej możliwości, proszę o kontakt z nauczycielem lub dyrekcją w swojej szkole. Będą odbywały się zapisy na takie zajęcia. Podobne konsultacje dla wszystkich uczniów szkół podstawowych będą prowadzone od 1 czerwca – zapowiada P. Głowski.

To może Cię także zainteresować:

Źródło: PP24.info.pl, UM Piły; zdjęcie: UM Piły

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki