Zwiedzili pomnik niewolniczej pracy więźniów

Obejrzyj galerię (Liczba zdjęć: 15)

 

„Riese” to kompleks podziemnych fabryk, jakie w okresie II wojny światowej, w Górach Sowich wybudowali Niemcy, wykorzystując do tego niewolniczą pracę więźniów obozów koncentracyjnych.  Wczoraj tunele z makabryczna historią zwiedzili uczestnicy rajdu „Pałace i zamki Dolnego Śląska.

REKLAMA

W zamieszczonej na facebookowej stronie rajdu czytamy:

„20 lipca. Dzień zaczął się słonecznie i 3,5 km podjazdem do podziemnego miasta „Osówka”. Zwiedzanie „Riese” czyli trzech ogromnych i różnych kompleksów: Osówka, Włodarz i Rzeczka zrobiło na nas ogromne wrażenie. Wielkie tunele w skałach Gór Sowich stworzone w czasie II wojny światowej przez hitlerowców. We Włodarzu czyli największym kompleksie, udało nam się nawet przepłynąć łódką w tunelu.

Dotrcie do miast podziemnych wiązało się z długimi podjazdami i szybkimi zjazdami. Najwyższy punkt w dniu dzisiejszym to 755 metrów n.p.m. z przepięknym widokiem na Wielką Sowę.
 

Jutro kierujemy się na Sobótkę w okolicach Ślęży.”

To może Cię także zainteresować:

Źródło: Piotr Gadzinowski, www.facebook.com/szlakzamkowy/; zdjęcia: www.facebook.com/szlakzamkowy/

Podoba Ci się to, co robimy?

Postaw nam kawę, a będziemy pracować jeszcze lepiej :)

Przeczytaj także:

DDWLKP.pl PCH24.info PCT24.pl PMI24.info PNT24.info POB24.info PP24.info.pl PSZ24.info PZL24.info

© 2012 - 2017 Dzień Dobry Wielkopolsko. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Logotypy Dzień Dobry Wielkopolsko, PCT24.pl, PSZ24.info, PZL24.info, PCH24.info, PMI24.info, PNT24.info, POB24.info, PP24.info.pl, Chcę być FIT, Skuteczna Reklama Lokalna są znakami powiązanymi z Portalem Dzień Dobry Wielkopolsko oraz jego wydawcą ROZWOJOWI.com, którego są własnością. Mogą być wykorzystywane w celach zgodnych z przeznaczeniem i za zgodą wydawcy. Użytkowanie portalu oznacza zgodę na jego Regulamin oraz Politykę Prywatności.

Używamy plików cookie, żeby ułatwić Ci korzystanie z portalu. Dowiedz się więcej o celu ich używania w naszej Polityce Prywatności i Regulaminie Portalu.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki